تعریف انبار

انبار

انبار به محلی اطلاق می‌گردد كه كالا، اجناس، مواد اوليه و يا محصول در آن قرار دارد، اين محل ممكن است سرپوشيده، محوطه سرباز، زير زمين و يا حتی داخل يك دستگاه (همانند يخچال‌های صنعتی كه داخل آن مواد غذايی و فاسد شدنی نگهداری می‌شود) باشد.

گاهی انبارها داخل يك شركت و يا كارخانه‌اند و گاهی در يك محيط خارج از آن قرار دارند، ولی اغلب شركت‌ها سعی می‌كنند انبارهای خود (به خصوص انبارهای مواد اوليه) را داخل شركت جای داده تا بتوانند كالاها و قطعات مورد نياز خود را به سرعت و سهولت از آن خارج سازند و در تامين مواد اوليه مورد نياز خود دچار وقفه نگردند.

  • اهمیت انبار به عنوان محل تجمع سرمایه هر سازمان بیش از پیش نمود پیدا می‌کند. انبار به عنوان حلقه ارتباطی بین تولید، توزیع و مصرف و همچنین ارتباط بین زنجیره خرید و فروش مواد و کالا و خدمات محسوب می‌شود.
  • نكته‌ای كه در بحث انبار بسيار حائز اهميت است تمايز بين انبارهای مختلف در يك سازمان است و نمی‌توان انبار مواد اوليه و محصول را در يك جا قرار داد و هر دو را به يك شيوه اداره كرد.

به عنوان مثال روش اجرایی كه برای یك انبار مواد اوليه كارخانه توليد لوازم خانگی به كار می‌رود بسيار متمايز با روشی است كه در انبار محصول آن به كار برده می‌شود و هریك بايد به شيوه‌ای متفاوت اداره گردند.

  • بايد اين نكته را توجه داشت كه انبارهای مواد اوليه از اهميت ويژه‌ای در يك كارخانه و يا كارگاه برخوردارند و اگر در زنجيره تامين كالا، كه اين واحد زير مجموعه آن است مشكلی پيش آيد قطعا تاثير مستقيم و منفی بر توليد می‌گذارد و اگر بگوييم انبار مواد اوليه قلب تپنده يك شركت توليدی است سخنی به گزاف نگفته‌ايم، و هيچ سازمانی نمی‌تواند بدون داشتن يك روش مناسب و اجرايی درجهت برآوردن نيازهای بخش‌های مختلف به اهداف خود برسد.

از اين رو امروزه سازمان‌های موفق روشهای نوين و عملی مناسبی را در انبار و تامين نيازهای بخش‌های مختلف مخصوصا خط توليد كه ارتباطی مستقيم با واحد انبار مواد اوليه دارد اجرا می‌كنند و اين روش‌ها را با علم روز جهان، به روز می‌كنند.

  • البته نبايد اهميت انبار محصول را نيز ناديده گرفت زيرا همانگونه كه نقش انبار مواد اوليه مهم و اساسی است انبار محصول نيز از اهميت ويژه‌ای برخوردار است.
  • اگر سازمانی هرچه قدر هم پيشرفته و به روز باشد و تمامی مراحل توليد و يا مونتاژ به خوبی پيش رود اگر در قسمت انبار محصول خود دارای برنامه مناسبی نظير نبود يك چيدمان مناسب و منظم و نداشتن موجودی از محصولات باشد به طور يقين با مشكلات اساسی مواجه می‌گردد و حتی ممكن است كه يك محصول توليدی قبل از اينكه به دست مشتری برسد به علت‌های مختلف در داخل انبار محصول آسيب ببيند.

انبار چیست؟

انبار فضایی است که در آن یک یا چند نوع کالای تجاری،بازرگانی،صنعتی،مواد اولیه و لوازم منزل و سایر کلاهایی که نیاز به مراقبت دارند نگهداری میشود.

براساس نوع کالاهای موجود انبار به چند نوع تقسیم میشود.

انبارهای سرپوشیده؛شامل سوله، در ابعاد مختلف و یا کانتینر با ابعاد ۲۰فوت و۴۰فوت

انبارهای فضای باز شامل؛فضای باز جهت نگهداری ماشین آلات و لوازم سنگین و کالاهایی که نیاز به سرپناه ندارند مورد استفاده قرار می گیرد.

انبارهایی که فقط سقف دارند و دیواره ندارند که کالاها را فقط از آب باران و آفتاب محافظت می کند.

یکی از نگرانی های افراد ساکن تهران در هنگام جابجایی لوازم و ادارات کالاهای تجاری پیدا کردن انبار مناسب در نزدیکی محل زندگیشان است که با وسعت زیاد تهران و محدودیت های موجود در حمل و نقل پیدا کردن انبار مناسب کار سختی بنظر می رسد.

انبار غرب تهران فضای ۵۰هزار متر مربعی بحر یکی از جاده اصلی غرب تهران (جاده شهید لشکری یا جاده مخصوص کرج) در نزدیکی بزرگترین کارخانه های تولید خودروی کشور(ایرانخودرو و سایپا) واقع شده است و با بیش از نیم قرن تجربه در زمینه نگهداری کالا با نگهبانان ورزیده و سگ های نگهبان و دوربین های مداربسته آماده همکاری با تمام ارگان ها و سازمان ها و اشخاص حقیقی و حقوقی جهت نگهداری کالاهایشان در بهترین شرایط می باشد.

انبارهای موجود در انبار غرب شامل کانتینرهای ۲۰فوت و ۴۰ فوت انواع سوله در متراژ های متنوع و فضای باز می باشد.

کانتینرهای ۲۰فوت مناسب لوازم منزل و انواع کالاهای بازرگانی و تجاری با حجم یک خاور و یک وانت می باشد.

کانتینرهای ۴۰فوت جهت نگهداری انواع کالاهای وارداتی و تجاری و لوازم منزل و رستوران با حجم سه خاور می باشد.

کالاهایی که در انبارها نگهداری می شود شامل لوازم منزل،لوازم رستوران ،لوازم ورزشی ،لوازم باشگاه های ورزشی ،لوازم تعمیرگاهی ،روغن و لوازم یدکی خودرو،انواع مواد غذایی،کالاهای پزشکی،دستگاه های پزشکی،انواع پیچ و مهره ساختمانی و صنعتی ،کلیه کالاهای مربوط به آبیاری شامل پمپ های آب و تجهیزات مخابراتی،لوازم قطعات الکترونیکی،بلبرینگ های صنعتی,ابزارآلات  صنعتی و ساختمانی،لوازم آرایشگاهی،دوربین های مداربسته،لوازم برقی خودرو،ابزرآلات کارگاهی،بطری های خالی روغن،نوشابه های انرژی زا،شیرآلات ساختمانی و تاسیسات،پوشاک و پارچه و منسوجات،پوشش های گیاهی مصنوعی،کالاهای برق فشار قوی,ابزارآلات حفاری،خوراک دام،گلدان و گل مصنوعی،تجهیزات سینمایی،مرکب و لوازم چاپ،قطعات ماشین آلات راه سازی و معدن،لوازم یدکی خودرو سنگین،لوازم اعلام حریق،پیچ و مهره خودرو،لوازم آشپزخانه صنعتی،ابزار آلات صنعتی،انواع باطری خودرو و باطری ups ،مصالح ساختمانی،چسب و لوازم کارگاهی،دستگاه مبدل حرارتی،لوله و اتصالات و لوازم استخر،دستگاه های تصفیه آب و تجهیزات،تجهیزات پارگینگی و ساختمانی،کاغذ و رول کاغذ صنعتی،رول فیلتر هوا لوازم دکوری و تزئینی ،لوازم آشپزخانه،لوازم برقی و غیربرقی آشپزخانه، ماژرهای LED ،لوازم کودک،اسباب بازی ،پیانو،انواع لوازم و تجهیزات سازهای سنتی،نمایشگر صنعتی،اسناد و لوازم اداری و لوازم فست و فود،انواع کف پوش ورزشی و بیمارستانی،ظروف پلاستیکی و یکبار مصرف،انواع فرش  ماشینی و دست باف و سایر کالاهایی که در کشور تولید و یا توسط بازرگانان وارد می شود در انبارهای مجهز در محیطی امان نگهداری می شود.

در انبار غرب تهران سوله با انواع متراژ موجود می باشد-متراژ سوله ها از۴۰متر تا ۳۰۰ متر بصورت مستقل جهت اجاره موجود می باشد. تنوع در متراژ سوله ها این امکان را به مستاجرین می دهد که در صورت کم شدن کالایشان و یا واردات و تولید بیشتر کالا نیاز به جابجایی از انبار به انبار دیگر ندارند و با توجه به تنوع زیاد در متراژ می توانند با هماهنگی مسئول انبار غرب تهران در همان انبار با سوله برگتر یا کوچکتر و یا کانتینر ۲۰فوت و یا۴۰ فوت انبارشان را تعویض نمایند.

انبارهای فضای باز جهت نگهداری کابل و تجهیزات مخابراتی و ماشین آلات راهسازی و معدنی و کلیه کالاهایی که نیاز به محافظت در مقابل آب باران و نور آفتاب ندارند مناسب می باشد و در اختیار متقاضیان محترم قرار می گرید

انبار غرب تهران دارای لیفتراک های ۳تن و ۷ تن و جرثقیل و ۳تن می باشد که دیگر جهت بارگیری و تخلیه کالاهای وارداتی نیاز به گرفتن لیفتراک  و جرثقیل از بیرون نیست و با پرداخت هزینه کم بدون پرداخت هزینه جابجایی لیفتراک، کالاهایشان با اطمینان تخلیه و بارگیری

می شود.

انبارها در طول روز توسط ناظرین و دوربین های مداربسته کنترل  می شود و در هنگام مراجعه مستاجرین و یا نمایندگان مستاجرین خطایی در بازگشایی انبار دیگری رخ ندهد و این کنترل با سخت گیری از نگهبان درب ورود و با کنترل کارت شناسایی و هماهنگی با مسئول انبار اجازه ورود کالا و یا خروج کالا داده می شود.

پس از خروج کامل مستاجرین ورودی توسط ناظرین روز انبارها پلمپ می شود و تحویل واحد نگهبانی شب داده میشود و طی صورتجلسه ای این کار هر روز بصورت مستمر انجام می شود و دوباره روز بعد پلمپ ها و قفل ها طی صورتجلسه ای از نگهبانان شب تحویل گرفته میشود. ضریب انبار غرب تهران نسبت به سایر انبارها از نظر نزدیکی به بازار غرب تهران می باشد که با وجود بزرگراه های همت و حکیم و اتوبان تهران قزوین و جاده مخصوص کرج و جاده فتح دسترسی را به انبار آسان می کند.

و با توجه به اینکه انبار خارج از محدوده کامیون ممنوع می باشد در تمام ساعات شبانه روز امکان بارگیری و تخلیه کالاها در انبار می باشد.

نزدیکی انبار غرب تهران به گمرک غرب تهران نیز مزیت دیگری است که مستاجرین محترم را راغب می کند کالایشان را در انبار ما قرار دهند.

در تمامی سوله ها و انبارها امکان قفسه بندی توسط مستاجر وجود دارد تا بتوانند از کل فضای سوله جهت انبار لوازم استفاده نمایند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۴۴۱۹۳۹۰۰

اجاره سوله اجاره سوله در تهران اجاره سوله در غرب تهران اجاره سوله بهداشتی اجاره کانتینر در تهران هزینه ی اجاره کانتینر ۲۰ فوت هزینه ی اجاره کانتینر ۴۰ فوت قیمت اجاره کانتینر انبار کانتینری بزرگترین انبار غرب در تهران انبار در تهران اجاره انبار اجاره انبار کوچک اجاره انبار بزرگ اجاره انبار مواد غذایی